Fryzura rodem z hitlerjugend podbija Warszawę

Gruppe von HJ-Jungen

– Pani Beato – pytamy jedną z fryzjerek na warszawskim Grochowie – jakie fryzury męskie są teraz najmodniejsze?
– Ostatnio modne jest strzyżenie włosów po bokach i z tyłu, a zostawianie dłuższych na całej długości głowy po środku. Później można zaczesać włosy do tyłu, na bok lub zebrać je w kucyk.
– To ilu ludzi tak mniej-więcej wybiera taką fryzurę?
– Wśród młodych ludzi większość, jakieś 60%

W języku angielskim istnieje piękne określenie „fashion victims” czyli ofiary mody. Są to osoby ślepo podążające za trendami, choć w nowych stylizacjach wyglądają dość groteskowo. Fryzury z wygoloną połową głowy ochoczo lansują niektórzy z naszych rodzimych celebrytów. Nie wiem drodzy czytelnicy czy zdajecie sobie sprawę, ale ciekawostką jest to, że moda ta znana była już w latach 30 i 40. Tak właśnie strzygli się chłopaki z hitlerjugend, a ponadto wszyscy, którzy utożsamiali się z kultem fuhrera. Nic dziwnego w końcu sam Hitler również upodobał sobie ten właśnie rodzaj fryzury. Dlatego zanim przyjdzie nam do głowy pomysł obcięcia włosów w ten sposób, zerknijmy do źródeł historycznych.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]