Fundacja Futrzaki zbiera na ambulans do przewozu zwierząt po wypadkach

Nasza fundacja „Futrzaki” stara się reagować na każdą krzywdę zwierzaków, zwłaszcza w regionach kraju, gdzie nie ma żadnych instytucji, stowarzyszeń ani innych fundacji, które w danym momencie mogłyby pomóc, a przy tym gdy umowy gmin ze schroniskami pozostawiają wiele do życzenia. LINK do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/auto-do-przewozu-zwierzat-wymagajacych-natychmiastowej-pomocy

Fot. Pixabay

 

Czasem mamy zgłoszenia w nocy, organizujemy pomoc i jedziemy niezwłocznie w dane miejsce. Niestety auta naszych wolontariuszy nie zawsze mogą nam służyć tak, jakbyśmy tego wszyscy chcieli. Marzy nam się posiadanie „na stanie fundacji” auta gotowego do wyjazdu, zaraz po zgłoszeniu. Auta, zdolnego dotrzeć w każdą lokalizację, przy każdej pogodzie, w którym zwierzę w bezpieczny sposób będzie przetransportowane do jednej z zaprzyjaźnionych lecznic. Nie przerażają nas kilometry gdy potrzebna pomoc rannemu zwierzakowi.

Chcielibyśmy mieć kompletny własny sprzęt – klatki, transportery, chwytak, podbierak, czy czytnik. Te rzeczy są naprawdę niezbędne w tym, co robimy. W przypadku zwierząt zranionych w wypadkach komunikacyjnych potrzebne są także koce, bandaże, gazy, opatrunki, a czasem nawet nosze.

Obecnie pożyczamy brakujące nam sprzęty od zaprzyjaźnionych fundacji i lecznic… „Futrzaki” opierają swoje działania na wolontariacie i darowiznach od dobrych ludzi, takich jak Wy.

Zwierzaki umieszczamy w sprawdzonych domach tymczasowych, lub gdy nie jest to możliwe w zaufanych hotelikach tak, aby nie trafiały do schronisk. Organizujemy zabiegi sterylizacji/kastracji, niezbędne leczenie – w tych kwestiach również prosimy o pomoc i wsparcie, wszystko, aby dać nową szansę i lepsze życie poszkodowanym zwierzętom. Do każdego zwierzaka podchodzimy bardzo indywidualnie, ponieważ każdy z nich jest wyjątkowy i każdy wymaga innego leczenia. Nie zawsze się jednak wszystko udaje … Czasem, pomimo profesjonalnej opieki zwierzak odchodzi To najtrudniejsze chwile w „Futrzakach”, które najbardziej nas ranią… Ale nie poddajemy się i dalej działamy, reagujemy i pomagamy.

Każda przekazana przez Was kwota ratuje skrzywdzone zwierzaki dając im szansę na nowe życie. Dzięki Waszemu wsparciu marzenia „Futrzaków” i zwierzaków, którym pomagamy, mają szansę się spełnić.

Zarząd Fundacji „Futrzaki”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.