Gdzie Polacy wyjadą w tym roku na wakacje? Zaskakujący wybór!

Egipt, Tajlandia, a może Chorwacja? Tegoroczne preferencje większości Polaków, w kontekście dotychczas wybieranych miejsc, mogą zaskakiwać.

Fot. Pixabay

Okazuje się, że zdecydowana większość Polaków zaplanowała bądź zamierza zaplanować urlop wypoczynkowy na wsi.

Jak podkreśla Wiesław Czerniec – prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, około 60 procent miejsc agroturystycznych, prowadzonych na wsiach, zostało już zarezerwowanych.

W związku z rozpoczętym dłuższym weekendem znalezienie wolnego noclegu jest praktycznie niemożliwe. Co interesujące, wolnych miejsc nie ma również w kamperach.

Jak zauważył Wiesław Czerwiec, duża rzesza ludzi wyraża zainteresowanie samodzielnymi domkami bądź obiektami z możliwością osobnego wejścia i wydzielonej przestrzeni do przyrządzania posiłków.

W odczuciu prezesa Federacji wybór małych, lokalnych miejscowości jako miejsca do odpoczynku wiąże się z mniejszym ryzykiem w związku z wciąż występującą epidemią.

Agroturystyka ma szansę przyciągnąć tych, którzy do tej pory nie preferowali polskich wsi jako przestrzeni do odpoczynku. W mentalności klientów zmieniło się również postrzeganie obiektu agroturystycznego, który niegdyś był zaledwie zapleczem do spania, dziś zaś powinien zapewniać kompleksowe usługi i odpowiedni komfort.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c