GIF wycofuje lek. Stosowano go w leczeniu nowotworów

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie Polski lek Mitocin. Stosowany był on u pacjentów zmagającymi się z nowotworami. W produkcie wykryto wadę jakościową.

Fot. Warszawa w Pigułce

 

 

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu lek stosowany u pacjentów onkologicznych. Chodzi o Mitocin, którego substancją czynną jest mitomycyna, zapobiegająca progresji nowotworu. Najczęściej korzystają z niego osoby z rakiem żołądka, piersi czy płuc. Ma formę proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań.

W komunikacie przekazanym przez GIS, powodem zniknięcia serii z aptek jest wada jakościowa. Podczas badań stwierdzono „wynik poza specyfikacją w związku z obecnością widocznych cząstek”. Dlatego podjęto decyzję o wycofaniu leku z obrotu na terenie całego kraju.

Chodzi dokładnie o proszek o mocy 20 mg, dopuszczony do produktu leczniczego przez Profarm Sp. z o.o., o numerze serii 0-20022AB. W opakowaniu jest 28 tabletek w blistrach, z datą ważności do lutego 2023 roku. Każdy, kto zakupił już produkt powinien go zwrócić. Stosowanie wycofanego leku  może znacząco wpłynąć na zdrowie, a nawet życie pacjenta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c