Gigantyczna kwota w bonach! Jednak tylko dla uchodźców z Ukrainy. To po to stali ludzie na Wiatracznej

Fundacja Tzu Chi z Tajwanu będzie prowadziła  dystrybucję kart pomocowych – master card Sodexo – doładowanych kwotą 500 PLN każda – poinformował redakcję Warszawy w pigułce Michał Szweycer rzecznik dzielnicy Praga Południe. Wcześniej pisaliśmy o dantejskich scenach jakie rozegrały się przed siedzibą MOPS-u na Wiatracznej. https://warszawawpigulce.pl/dantejskie-sceny-pod-mopsem-na-wiatracznej-rozdawano-bony-interweniowala-straz-miejska-i-pogotowie/

 

Dziś w okolicy ronda Wiatraczna przed mopsem rozegrały się dantejskie sceny. Interweniowała straż miejska. Konieczne było wezwanie pogotowia. Ludzie stali w upale bo i kwota na Bonie, którą dostawali jest nie mała.

Karty są przeznaczone dla pełnoletnich uchodźców z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski po 24 lutego 2022r i nie otrzymali jeszcze takiej pomocy lub nie otrzymali pomocy od Fundacji Tzu Chi w postaci karty Biedronka na kwotę 2000 PLN.

W szczególności pomoc kierowana jest do kobiet/rodziców z dziećmi, osób w wieku 65+, osób z niepełnosprawnościami.” – informuje rzecznik dzielnicy.

Wspaniała inicjatywa szkoda tylko że zawiniła organizacja tej dystrybucji ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej Praga Południe to już zresztą nie pierwsza taka kompromitująca sytuację słownie kilka dni temu rząd postanowił zorganizować spotkanie z tak zwanym detektywem Krzysztofem rutkowskim które ma dzień przed datą zostało odwołane najwidoczniej Osowa pani dyrektor którą obecny Burmistrz Dzielnicy praga-południe sprowadził z Legionowa nie dorosła do pewnie takiej funkcji” – komentuje Marek Borkowski radny dzielnicy Praga-południe.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]