Gigantyczny smog nad Warszawą! Samochody nie jeżdżą, temperatura w normie. W czym problem?

Kolejny dzień w stolicy notujemy bardzo złą jakość powietrza. Co jest najdziwniejsze samochody nie jeżdżą, temperatura nie spadła poniżej zera.

Fot. Shutterstock

W Warszawie notuje sie wysokie steżęnie pyłów zawieszonych w powietrzu.O ile warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie,05.04.2020r. dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć warszawski poziom alarmowania (100 mg/m3).Zalecenia(zwłaszcza dla kobiet w ciąży,rodzin z dziećmi, osób starszych i chorych):Unikanie przebywania i aktywności fizycznej na dworze,wietrzenia pomieszczeń. Apelujemy o pozostanie w domach ,Informowanie Straży Miejskiej o podejrzeniach spalania odpadów,Ograniczenie korzystania z transportu,Zaprzestanie palenia w kominkach Aktualna jakość powietrza

Po raz kolejny się zastanawiam skąd bierze się ten smog w Warszawie w słoneczną i w miarę ciepłą niedzielę rano?
1. Samochody nie jeździły i nie jeżdżą więc nie wytwarzają spalin i tym samym nie ma też „unosu wtórnego”.
2. Obowiązuje zakaz wychodzenia, więc na działkach nie ma dymów z spalanych liści. Dużych pożarów traw w okolicach stolicy też nie zauważyłem.
3. W nocy temperatury były powyżej zera więc kopciuchy raczej były używane w umiarkowanym stopniu.
4. Podobno jest pożar lasu pod Czarnobylem, ale to ponad 700 km od Warszawy, a prędkość wiatru wynosi 5 km/h. Ewentualne efekty tego zdarzenia byłyby odczuwalne w stolicy za parę dni” – napisał Paweł LECH radny Rady m. st. Warszawy


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.