GIS ostrzega przed oszustami! Mogą podawać się za pracowników sanepidu!

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady z Polakami, dotyczące pandemii koronawirusa. Jednak jak zaznacza GIS, pracownicy proszą o potwierdzenie danych, a nie o ich podawanie. Tym samym przestrzega przed oszustami.

Fot. Warszawa w Pigułce

Państwowa Inspekcja Sanitarna od jakiegoś czasu zbiera informacje epidemiczne podczas wywiadów z obywatelami Polski. Ma to pomóc w prowadzeniu działań przeciwepidemicznych. Jak jednak podkreśla GIS, pracownicy posiadają dane osób w systemach teleinformatycznych, wykorzystując wszystko zgodnie z przepisami.

Dlatego Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników sanepidu i próbują te dane wyłudzić.

„Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np. umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych”

-ostrzega GIS. Dlatego w przypadku, kiedy ktoś podający się za sanepid oczekuje od nas danych, w żadnym wypadku nie należy ich podawać.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c