GIS wycofuje tabletki z algami. Związki „przekraczające ponad 30-krotnie najwyższą dopuszczalną zawartość”

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje tabletki Chlorella ze sprasowanymi algami. W badanych przez GIS próbkach wykryto wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne na poziomie przekraczającym ponad 30-krotnie najwyższą dopuszczalną zawartość.

Fot. GIS

Firma Aura Herbals Jarosław Paul zobowiązała się do poinformowania odbiorców o wycofaniu z obrotu oraz o konieczności dokonania zwrotu suplementu diety pn. „Chlorella sprasowana alga słodkowodna”, nr partii: 07/2020/CHT.

Produkt – CHLORELLA Sprasowana alga słodkowodna tabletki 100g
Dystrybutor – AURA Herbals Jarosław Paul, ul. 23 Marca 77/3, 81-820 Sopot
Numer partii: 07/2020/CHT
Data minimalnej trwałości: 31.07.2020

Wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne to bardzo szerokie pojęcie obejmujące ponad 200 związków.

Wiele z nich jest podejrzewanych lub ma już udowodnione właściwości rakotwórcze. Są składnikami m.in. palonego drewna, spalania tytoniu czy spalin samochodowych.

Producent Chlorelli przesłał nam dodatkowe informacje w tej sprawie.

„INFORMACJA DLA KONSUMENTÓW

Aura Herbals informuje, że ze względu na bezpieczeństwo konsumentów oraz utrzymanie najwyższych standardów jakości zdecydowaliśmy się wycofać z rynku produkt „Chlorella tabletki 400 szt. (100g)” o nr partii: 07/2020/CHT, ze względu na przekroczoną zawartość Wielopierścieniowych Węglowodorów Aromatycznych.

Prosimy o sprawdzenie numeru partii w posiadanym przez siebie produkcie oraz jego zwrot do sklepu, w którym został dokonany zakup. Otrzymają Państwo zwrot pieniędzy.

Firma Aura Herbals przeprasza wszystkich konsumentów za wszelkie niedogodności związane z wycofaniem produktu.”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.