GIS wycofuje talerze i ostrzega: Może przez nie przenikać ołów!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące używania talerzy, z których może przenikać do jedzenia ołów. Wszystkich, którzy od lipca do grudnia zakupili konkretny produkt, powinny go przestać używać i natychmiast zwrócić. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o rozpoczętym przez TEDi Sieć Handlowa wycofywaniu talerzy płaskich, na których widnieje motyw kwiatów. Jak wykazały badania laboratoryjne, stwierdzono na nich migrację ołowiu z talerzy do żywności. Spożywanie posiłków stwarza zagrożenie życia, a nawet zdrowia.

Konkretnie chodzi o produkt Talerz Opal, numer 72400001021000000100, którego dystrybutorem jest TeDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. Jak dodaje dystrybutor, produkt był dostępny w sprzedaży od lipca do grudnia 2020 roku.

Każdy, kto posiada w domu te konkretne talerze, powinien jak najszybciej zaprzestać ich używania i udać się do sklepu w celu zwrotu lub wymiany na inny produkt. Proces wycofywania talerzy jest cały czas monitorowany przez GIS.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c