Globalna awaria Facebooka. Co było przyczyną?

Takiej awarii Facebooka, Messengera, Instagrama i Whatsappa jeszcze nie było. Problemy zaczęły się po 17 i trwały niemal do północy. Co było przyczyną usterki? Pracownicy Facebooka wyjaśnili to w rozmowie z Reuterem. 

Fot. Pixabay

Awaria zaczęła się wczoraj około 17:30 polskiego czasu. Nagle, na całym świecie przestały działać najpopularniejsze aplikacje- Facebook, Messenger, Instagram i Whatsapp. Awarię udało się opanować dopiero w okolicy północy, choć nie całkowicie. Część funkcji i Whatsapp nie działało nieco dłużej.

Co było przyczyną awarii? Jak przekazali anonimowo pracownicy Facebooka w rozmowie z Reuterem, w ich opinii awarię spowodował „błąd wewnętrzny w sposobie kierowania ruchem internetu”, a dodatkowo sytuację pogorszyły awarie narzędzi komunikacji wewnętrznej. Mogło się to stać na skutek nieumyślnego działania bądź sabotażu.

Głos w tej sprawie zabrał też szef infrastruktury serwisu społecznościowego, Santosh Janardhan. W oświadczeniu zwrócił przekazał, że główną przyczyną problemy mogły być zmiany w konfiguracji routerów szkieletowych koordynujących ruch sieciowy między centrami danych. Krótki wpis opublikował też założyciel Facebooka.

„Przepraszamy za dzisiejsze zakłócenia. Wiem, jak bardzo polegacie na naszych usługach, aby pozostać w kontakcie z osobami, na których wam zależy” 

-napisał Mark Zuckerberg.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c