Główny Urząd Morski powstanie w Warszawie

W związku z rekonstrukcją rządu mają powstać dwa nowe urzędy centralne. Będzie to Rządowe Centrum Sportu oraz Główny Urząd Morski. Ten drugi ma mieć siedzibę w Warszawie.

Fot. MON

Informacje o nowych urzędach centralnych przekazał za pomocą mediów społecznościowych szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. Zamieścił na Twitterze ikonografikę, z której wynika, że minister infrastruktury będzie odpowiadał za łączność, żeglugę śródlądową, transport, gospodarkę morską i rybołóstwo. Będzie też w związku z tym sprawował władze nad Głównym Urzędem Morskim.

Główny Urząd Morski ma mieć swoją siedzibę w Warszawie. Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu, kiedy morska centralizacja miała również przenieść się do stolicy. Wtedy wywołało to duże kontrowersje, a szczeciński poseł, Joachim Brudziński nie krył swojego oburzenia z takiego pomysłu.

„Osoby zatrudnione w centralnym urzędzie w Warszawie nie będą miały żywego kontaktu ze sprawami, którymi się zajmują, nie będą mogły zatem adekwatnie i efektywnie reagować na niebezpieczeństwa i potrzeby, jakie niesie ze sobą dynamicznie zmieniające się środowisko morza oraz gospodarka morska”

-pisał w 2012 roku, co przypomniał w swoim artykule Onet.

Ostatecznie do utworzenia urzędu w Warszawie nie doszło, a ówczesne władze zaprzeczyły, że były nawet takie plany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c