Gniazdo os przy jednym z warszawskich przedszkoli

Robi się ciepło i rozpoczyna się sezon na owady. Niekoniecznie muszą nam przeszkadzać tylko komary i meszki, ale również i owady, które zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Tak było i tym razem. Osy zagnieździły się przy wejściu do jednego z przedszkoli.

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

Jeden z użytkowników powiadomił nas o interwencji na ul. Śmiałej na warszawskim Żoliborzu. Jak się okazało przy wejściu do jednego z przedszkoli, przy lampie znajdowało się gniazdo os. Informację tę potwierdził kpt. Michał Konopka z Państwowej Straży Pożarnej. O godz. 9:21 strażacy dostali wezwanie do interwencji. We wejściu po drabinie i dostaniu się do gniazda, zabezpieczono je i wywieziono do lasu.

Straż przypomina również, aby do każdego tego typu przypadku wzywać odpowiednie służby i nie próbować usuwać owadów na własną rękę. Szczególnie jeżeli chodzi o groźniejsze gatunki, jak np. szerszenie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.