Godzina policyjna w noc sylwestrową. Jest komentarz Donalda Tuska!

Donald Tusk zabrał głos w sprawie wczorajszego ogłoszenia nowych obostrzeń przez ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Porównał rządy Prawa i Sprawiedliwości do stanu wojennego. 

Fot. European People’s Party Praca pochodna: TharonXX / Wikipedia

Adam Niedzielski przekazał informacje o nowych obostrzeniach, które zostaną wprowadzone od 28 grudnia wraz z kwarantanną narodową. Wśród nich jest między innymi zamknięcie galerii handlowych czy stoków narciarskich.

Jest również wprowadzone ograniczenie w przemieszczaniu się od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 6:00 1 stycznia. Minister zdrowia zaznaczył, że wyjść będzie można jedynie w nagłych potrzebach np. do apteki czy pełniąc obowiązki służbowe. Dodał, że są to takie same zasady jakie były wprowadzone wiosną tego roku.

Nowe obostrzenia skomentował już były premier Polski, Donal Tusk, który porównał je do stanu wojennego. Zauważył też, że wciąż nie ma informacji odnośnie funkcjonowania kasyn, ale również nikt nie zwrócił uwagi na pasterkę, a przecież pojawia się na niej zawsze duża ilość wiernych.

 

-napisał Donal Tusk na Twitterze.

Kwarantanna narodowa ma trwać od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku. Jak tłumaczył minister zdrowia, dzięki temu powinna zmniejszyć się liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2, czekając na  rozpoczęcie procesu szczepień w Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c