Góra śmieci w zabytkowym parku. Sprawca poszukiwany

W Parku Sieleckiego na warszawskim Mokotowie, doszło do wandalizmu (bo jak inaczej można to nazwać). Sprawca wywalił około 6-8 m3 śmieci – odpadów pochodzących z remontu domu lub mieszkania. Dzielnica prosi o pomoc w ujęciu sprawcy. Sprawa jest bulwersująca tym bardziej, że park jest wpisany do rejestru zabytków.

Fot. UD Mokotów

Fot. UD Mokotów

„Niestety, w ostatnim czasie podrzucanie odpadów komunalnych, pochodzących z gospodarstw domowych, na tereny publiczne jest w Dzielnicy Mokotów nagminne.” – czytamy w komunikacie na stronie dzielnicy Mokotów – „Dotyczy to zarówno odpadów zielonych (z ogródków przydomowych) jak i odpadów nie segregowanych, które są wystawiane w workach na ulicach. W ten sposób, niektórzy próbują zaoszczędzić na opłatach za odbiór odpadów komunalnych, ale za ich działanie płacimy my wszyscy – podatnicy. Środki z budżetu Dzielnicy Mokotów, które można byłoby przeznaczyć na inne cele muszą, bowiem zostać wydane na dodatkowe sprzątanie. Dzielnica Mokotów na usuwanie nielegalnych wysypisk wydaje, co roku kilkaset tysięcy złotych. Dlatego jeżeli Państwo są świadkami takiego procederu, prosimy o wykonanie pilnego telefonu do Straży Miejskiej (986). Jednocześnie przypominamy, że za nielegalne wyrzucanie śmieci na teren publiczny sprawcy może grozić kara nawet do 5 tys. zł.”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.