Gowin o swoim planie: Od 1 czerwca uwolnienie wszystkich branż gospodarki

Wicepremier Jarosław Gowin chce zacząć odmrażać gospodarkę po głębokim lockdownie, który trwał blisko rok. Taki plan ma zamiar przedstawić rządowi. Już po majówce mają zostać otwarte hotele, pensjonaty oraz dbający o aktywność fizyczną.

Fot. Shutterstock

Podczas debaty zorganizowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę zaproponowałem, by w odpowiednim reżimie sanitarnym od 4 V m. in. w pełni otworzyć handel detaliczny, ogródki przy obiektach gastronomicznych, 50% miejsc w hotelach, kluby fitness i inne usługi. Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy covidowej przygotowanej w moim resorcie. Pomoc uzyskają najemcy w galeriach handlowych, sklepiki szkolne, branża turystyczna” – napisał na Twitterze Jarosław Gowin

Dodatkowo kalendarz powinien zakładać, że od 1 czerwca całość działalności gospodarczej będzie uwolniona z zachowaniem reżimu gospodarczego. Jak podkreśla to są jedynie propozycje. O ostatecznej decyzji zdecyduje rząd.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c