„Grafficiarz” sam zadzwonił na straż miejską. Chciał od strażników torby i farb!

W pewnej amerykańskiej komedii sprzed lat przedstawiono społeczeństwo, w którym wszyscy, niezależnie od konsekwencji, mówią prawdę. Są już pierwsze oznaki, że ta tendencja przeniosła się do Polski. Przykładem tego jest sobotnia interwencja dotycząca pewnego grafficiarza. Takie zachowanie w znacznym stopniu ułatwiłoby pracę straży miejskiej i policji.

Fot. Straż Miejska

W trakcie jednej z kontroli okolic Mostu Północnego funkcjonariusze VI Oddziału Terenowego zauważyli 11 stycznia ok. godz. 4.30 młodego mężczyznę, który malował sprayem po ścianie filaru. Na widok zbliżającego się radiowozu mężczyzna uciekł w zarośla. Strażnicy zauważyli, że przy filarze stoi czarna turystyczna torba, w której znajdują się puszki z farbą i zeszyt z wzorami rysunków.

Funkcjonariusze zabezpieczyli torbę i odjechali. Po kilku minutach mężczyzna zadzwonił na telefon alarmowy 986 mówiąc, że strażnicy zabrali jego torbę oraz, że… czeka na jej zwrot na pobliskim przystanku. We wskazanym przez zgłaszającego miejscu funkcjonariusze zastali 19-letniego młodzieńca. Twierdził, że jest właścicielem torby, ale to nie on malował. Jednak ubrudzone farbą ręce i ubranie nie przekonały strażników.

Wezwano patrol policji, któremu przekazano sprawcę dewastacji mostu. Policjanci zbadają czy mógł on być sprawcą kilku „malarskich dzieł” zgłoszonych tej nocy na Tarchominie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.