Graffiti z czasów PRL zostanie wpisane do rejestru zabytków? [ZDJĘCIA]

Po demontażu budek w przejściu podziemnym na Placu na Rozdrożu okazało się, że ściana skrywa graffiti jeszcze z czasów PRL. O sprawie poinformował fanpage Warszawski Modernizm 1905-1939.

Fot. Paweł Czarnecki

Fot. Paweł Czarnecki

„Wczorajsze prywatne (publiczne) odkrycie z innej, równie warszawskiej beczki. W przejściu podziemnym pod Placem na Rozdrożu rozebrano część budek, dzięki czemu odsłonięta została unikalna galeria uliczna szablonów z lat 1983 -89 (np Towarszystwo Malarzy Pokojowych) oraz pierwsze pracki street artu oraz tagów z lat 1993- 95.”

W sprawie wpisania graffiti do rejestru zabytków odbyło się spotkanie Michała Krasuckiego, Zastępcy Dyrektora Stołecznego Konserwatora z Rafałem Nadolnym Konserwatorem Wojewódzkim, który może wpisać obiekt na listę. Agnieszka Żykowska, Rzecznik Prasowy z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków przekazała nam, że rzeczywiście spotkanie się odbyło. Ponieważ jednak graffiti jest zabytkiem ruchomym na listę można wpisać go dopiero po złożeniu wniosku przez właściciela obiektu. Właścicielem jest zapewne ZGN lub m.st. Warszawa. Tak więc to czy się to uda, zależy w dużej mierze od woli miasta.

Redakcja dziękuje Panu Pawłowi Czarneckiemu za udostępnienie zdjęć do informacji.

Fot. Paweł Czarnecki

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]