Grochów: Klapkiem próbował stracić drona Straży Miejskiej

W weekend ze względu na nasilające się upały strażnicy miejscy kontrolowali Park Znicza za pomocą drona. W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli na ekranie dwóch mężczyzn siedzących na ławce, obok nich stały butelki z alkoholem. Nagle jeden z mężczyzn zauważył drona.

Niewiele myśląc, zdjął z nogi klapek i rzucił w kierunku statku powietrznego. Szczęśliwie klapek nie trafił w drona i wylądował na trawie. Jednak obecność drona skutecznie przekonała mężczyzn do zmiany miejsca „zabawy”. Zebrali butelki i wynieśli się z parku.

Fot. Straż Miejska

POWIETRZNE PATROLE STRAŻY MIEJSKIEJ

Strażnicy miejscy patrolują parki za pomocą dronów. Kilka dni wcześniej dzięki takiej obserwacji strażnicy zauważyli mężczyznę leżącego bez ruchu na ławce w Parku Skaryszewskim. Zaniepokojeni strażnicy udali się na miejsce, gdzie na ławce zastali 60-letniego mężczyznę, który okazał się bezdomnym. Na szczęście nic mu nie dolegało. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę, że długie przebywanie na słońcu może być przyczyną udaru i zalecili by udał się do bardziej zacienionego miejsca.

Źródło: Straż Miejska Warszawa


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.