Gross w Warszawie: „Polacy nie rozliczyli się z zagłady Żydów”. Jest zawiadomienie do prokuratury

Tomasz Gross, warszawiak żydowskiego pochodzenia wielokrotnie stawiał absurdalne oskarżenia wobec Polaków. Podczas ostatniego pobytu w Warszawie w wywiadzie dla „Die Welt” stwierdził, że Polacy nie przyjmują imigrantów, bo nie rozliczyli się ze swoich zbrodni na Żydach. W innym, że zamordowali więcej Żydów niż Niemcy. Za te słowa, Małgorzata Wypych, posłanka i warszawianka, złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Grossa.

Fot. Małgorzata Wypych / Facebook

Fot. Małgorzata Wypych / Facebook

„Dziś złożyłam w prokuraturze wniosek o ściganie Jana Tomasza Grossa. Dość szkalowania dobrego imienia Polski!” – poinformowała posłanka na swoim profilu na Facebooku. W zawiadomieniu możemy przeczytać, ze Tomasz Gross szkaluje Polaków nie podając żadnych konkretnych dowodów historycznych poza swoimi własnymi tezami. Jest tez odniesienie do ostatniego spotkania w Warszawie. Małgorzata Wypych argumentuje, że wypowiedzi, jakimi się posłużył miały na celu znieważenie Narodu Polskiego:

„Należy wskazać, że zarówno artykuł jak i dalsze tezy dotarły do szerokiego kręgu odbiorców, tym samym popełnienie czynu znieważenia Narodu Polskiego miała charakter publiczny”.

Zawiadomienie jest złożone teraz wystarczy poczekać na odpowiedź prokuratury, która może wszcząć postępowanie. Jeżeli tak się stanie, a wina zostanie Tomaszowi Grossowi udowodniona, może odpowiadać z art. 133. Kodeksu Karnego, a więc za Znieważenie Narodu lub Rzeczpospolitej Polskiej. Za ten czyn grozić mu będzie do 3 lat pozbawienia wolności.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]