Grożąc nożem, chciał zmusić ojca do zakupu alkoholu

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 33-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Legionowa i usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego i znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoim ojcem. Z ustaleń śledczych wynika, że 33-latek będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, ubliżał, wyzywał i groził ojcu nożem, żądając pieniędzy na alkohol.

Fot. KPP Legionowo

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy interweniowali w związku z awanturą domową. Na miejscu okazało się, że pijany syn groził ojcu nożem kuchennym, żądając, aby ten kupił mu alkohol.  Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany. Dalej sprawą zajęli się dochodzeniowcy. W trakcie zbierania materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, że syn znęca się psychicznie i fizycznie nad ojcem już od kilku lat. 33-latek pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, ubliża ojcu, wyzywa go i grozi pozbawieniem życia.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego oraz znęcania się nad osobą najbliższą. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c