Groził poderżnięciem gardła, jeżeli nie odda telefonu

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego 41-letni Sebastian G. zaatakował go na przystanku autobusowym zabierając telefon. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawiania wolności.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło wieczorem na przystanku autobusowym w centrum miasta. 21-letni mieszkaniec Sochaczewa wracał właśnie do domu. W pewnym momencie podeszło do niego dwóch mężczyzn. Jeden z nich wyciągnął nóż, przestawił go do szyi pokrzywdzonego i zażądał wydania pieniędzy i wszystkich wartościowych przedmiotów w tym telefonu.

Doszło do szamotaniny, podczas której Sebastian G. zabrał swojej ofierze telefon i uciekł z „łupem” wraz ze swoim kompanem.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu 41-latek został zatrzymany. Okazało się, że telefon pochodzący z przestępstwa mężczyzna dał w prezencie 14-letniej córce swojej przyjaciółki.

Sebastian G. był już notowany w policyjnych kartotekach i karany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, kradzieże jak i rozboje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c