Grupa rozrywkowo-medialna likwiduje stanowiska pracy. Poniosła duże straty finansowe

Spółka Agora likwiduje stanowiska. Wszystko przez starty finansowe liczące prawie 90 milionów złotych. Z „Gazety Wyborczej” zniknie między innymi dział sportowy. Pracę straci kilku dziennikarzy.

Fot. Pixabay

Jak informuje Press.pl, dwoje dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i co najmniej pięciu innych powiązanych osób ze spółką Agora zostało zwolnionych. Już w poprzednim miesiącu pracę straciło kilkanaście osób.  Związane one są z sytuacją rynkową. Spółka zanotowała aż 88,2 milionów strat w pierwszym półroczu. W kwietniu 2020 zarząd Agory zmniejszył na pół roku czas pracy i wynagrodzenie o 20% wszystkim pracownikom.

Jednak część pracowników nie dostało wyjaśnienia, żadnej informacji oprócz tego, że ich współpraca się zakończyła.

„Formalnie wciąż jestem pracownikiem Agory, nie dostałem żadnych dokumentów. Zostałem tylko poinformowany, że rozpoczyna się procedura rozwiązywania mojej umowy o pracę, bo likwidowane jest moje stanowisko. To jedyna informacja, którą dotychczas usłyszałem. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim.”

-powiedział w rozmowie z Press dziennikarz, Piotr Wesołowicz.

Inny dziennikarz, Piotr Osowski, twierdzi, że w gazecie zostanie zlikwidowany dział sportowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c