Grzegorz Braun wykluczony z obrad w Sejmie!

Poseł Grzegorz Braun został dziś wykluczony z Sejmu. W trakcie obrad wszedł na mównicę i pomimo upomnień nie chciał jej opuścić. To już kolejny incydent w Sejmie, w którym poseł Konfederacji zostaje wyrzucony z obrad. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Trwają obrady Sejmu, podczas których doszło dziś do incydentu z udziałem posła Grzegorza Brauna. Jeszcze zanim polityk pojawił się na mównicy, wicemarszałek upomniał go, że nie stosuje się regulaminu, ponieważ nie miał na sobie maseczki. Braun jednak zbagatelizował uwagę i mówił o poselskim projekcie uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu RP.

Następnie poseł Wojciech Maksymowicz z ruchu Polska 2050 zgłosił publicznie uwagę, że polityk Konfederacji nadal, pomimo upomnienia, łamie regulamin Sejmu, przez co zagraża zdrowiu innych parlamentarzystów. Zgodził się z nim Zgorzelski, prosząc ponownie Brauna o przestrzeganie regulaminu. Wtedy na mównicę wszedł ponownie Grzegorz Braun.

Wtedy marszałek Sejmu przywołał posła do porządku, stwierdzając, że uniemożliwia on prowadzenie obrad. Poseł jednak wdał się z marszałkiem w dyskusję, a wtedy na podstawie art. 175 ust. 5 regulaminu Sejmu wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski podjął decyzję o wykluczeniu Brauna z obrad. W związku z tym poseł musiał opuścić salę sejmową.

Przypomnijmy, to nie pierwsza taka sytuacja. Dwa tygodnie temu Prezydium Sejmu zadecydowało o najwyższym wymiarze kary wobec posła Konfederacji. Poseł został wykluczony z obrad, po tym, jak groził ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c