Gwałtowne załamanie pogody! Ostry wiatr, opady i nawet -10 stopni!

Nadciąga załamanie pogody. Niż Xaver, zakończy dłuższy ciepły i piękny pogodowo okres. Przejściowo czekają nas dość intensywne opady deszczu i silny wiatr. Odczuwalna temperatura może spaść do nawet -10 stopni Celsjusza.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„Opady powiązane będą  z ciepłym frontem, podczas których może spaść do 15-20 l wody na m2. Tuż po opadach wypogodzi się i chwyci mróz” – informuje Meteo Stolica.

„Jest to bardzo niebezpieczne, bo zwiastuje to silną gołoledź i oblodzenia. Już teraz trzeba się przygotować na to, że w piątek rano w mieście może być paraliż komunikacyjny z racji oblodzenia. W dodatku należy spodziewać się porywów wiatru do 50-60 km/h. Mapa z ostrzeżeniami pojawi się jutro. Na północnym wschodzie województwa, nie wyklucza się przejściowo opadów śniegu. Bardziej dotyczy to już subregionów na krańcu Mazowsza. Temperatura wyniesie od 0*C do 5*C, m.in w Stolicy” – dodają meteorolodzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.