Gwałtowny wzrost zajętych łóżek w szpitalach covidowych!

Sytuacja epidemiczna w kraju jest coraz poważniejsza. Z najnowszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby liczba zajętych łóżek w szpitalach covidowych zwiększyła się o ponad tysiąc! 

Fot. Shutterstock

Trzecia fala pandemii koronawirusa nie odpuszcza, a wręcz przeciwnie. Dziś przybyło ponad 14 tysięcy nowych przypadków. Jest to dużo więcej niż w ubiegły poniedziałek. Rośnie również liczba zajętych łóżek w szpitalach. Jak tłumaczą lekarze, jest to spowodowane przede wszystkim wirusem z Wielkiej Brytanii, który jest znacznie bardziej zakaźny, ale i dużo bardziej niebezpieczny.

Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby liczba osób przebywających w szpitalach wzrosła o ponad tysiąc. Obecnie na terenie całego kraju zajętych jest 25 637 z 33 178 miejsc w placówkach covidowych. Pod respiratorami znajduje się ponad 2 tysiące osób, o 61 więcej względem minionej doby.

W sumie liczba osób, które zostały zakażone wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wynosi 2 073 129 przypadków. Do tej pory wyzdrowiało już 1 676 008 pacjentów, z czego w ciągu minionej doby było to 19 181 wyzdrowień. Liczba ofiar śmiertelnych w naszym kraju wyniosła już prawie 50 tysięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c