Gwiazda telewizji znalazła majątek na śmietniku

O tym, że na śmietniku można znaleźć niemałe pieniądze mogła się przekonać Paulina Holtz, znana m.in. z roli Agnieszki Lubicz z „Klanu”. Musiała jednak wykazać się niemałą wiedzą.

Fot. Pixabay

„Mam w mieszkaniu starą, przedwojenną, oryginalną podłogę z 1937 r., zwaną gorsecikami” – pisze aktorka.

Tak zwane gorseciki stosowane były w całej Europie, głównie tam, gdzie panował wzmożony ruch. Dzięki odporności na ciężar stosowano je w bramach, klatkach schodowych i holach hotelowych. Układający podłogę, często byli swoistymi artystami, którzy układali z małych elementów dzieła sztuki, napisy, wzory, a nawet obrazy.

„Jakiś czas temu ktoś w naszej kamienicy robił remont i wywalił na śmietnik 4 worki tych kafelków. Abstrahując od tego, że stracił kupę kasy, bo mógł je sprzedać, jestem mega wdzięczna! Z wielkim trudem przeniosłam te wory do piwnicy, gdzie przeleżały kilka lat. Dziś zrobiliśmy z nimi porządek i na dniach zostaną ułożone w remontowanej łazience. Uwielbiam przedmioty z duszą, domy z historią i klimatem!” – tłumaczy Paulina Holtz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.