Hakerzy dokonali ataku na Europejską Agencję Leków! Wykradli dane dotyczące szczepionki Pfizer!

Firma Pfizer i BioNTech przekazały, że hakerzy dokonali ataku na Europejską Agencję Leków i wydradli dane dotyczące stworzonej przez spółki szczepionki na wirusa SARS-CoV-2. 

Europejska Agencja Leków przekazała, że została ofiarą cyberataku. Dodała, że szybko wszczęto pełne dochodzenie w tej sprawie, w ścisłej współpracy z organami ścigania i innymi właściwymi podmiotami. Jak się kilka godzin później okazało, hakerzy ukradli dokumenty dotyczące szczepionki przeciwko koronawirusowi, stworzonej przez firmy Pfizer i BioNTech.

Nie wiadomo jak doszło do kradzieży danych, żadna z firm nie podała szczegółów sprawy. Jak jednak zapewniła Europejska Agencja Leków, sytuacja nie będzie miała wpływu na produkcję czy dystrybucję  czy czas ewaluacji szczepionek.

EMA jest agencją Unii Europejskiej. Odpowiada za ocenę i ewentualne dopuszczenie lub nie do użytku wyrobów medycznych w krajach UE, w tym leków czy właśnie szczepionek. Szczepionka dwóch współpracujących firm jest pierwszą, na którą agencja się zgodziła, aby wypuścić ją do użytku. Według badań ma ona odporność na wirusa aż w 95%.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c