Hieny cmentarne okradały groby. Policjanci szukają właścicieli figurek

Dzielnicowi z Michałowic zatrzymali dwie osoby, które dokonywały grabieży nagrobków na cmentarzu w Komorowie. Podczas przeszukania mieszkania pary, mundurowi zabezpieczyli wiązanki i figurki. Podejrzani usłyszeli już zarzuty może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Pruszkowie

Do dzielnicowego z Komorowa zaczęły docierać informacje o kradzieżach wiązanek, kompozycji kwiatowych i figurek z nagrobków znajdujących się na cmentarzu. Dzielnicowy zajął się sprawą, zbierał informacje i obserwował cmentarz. Ustalenia jakich dokonał pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie pary podejrzanej o ten proceder. Kiedy policjanci zjawili się w miejscu ich zamieszkania ujawnili wiązanki oraz figurki, których pochodzenia zatrzymani nie potrafili wyjaśnić.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-latek wraz z 36-latką w okresie wakacyjnym kilkakrotnie okradali nagrobki. Oboje usłyszeli już pierwsze zarzuty grabieży z nagrobków, za które kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Michałowic nadal ustalają innych pokrzywdzonych w tej sprawie.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia zabezpieczonych rzeczy.

Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje swoją własność proszony jest o zgłoszenie się do komisariatu w Michałowicach ul. Kuchy 15 w Regułach. Pełna lista rzeczy znajduje się na stronie: http://kpppruszkow.policja.waw.pl/ppr/aktualnosci/89358,Okradali-groby-w-Komorowie.html.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.