Historyczna chwila dla Roberta Lewandowskiego! Jest pierwszym Polakiem, który otrzymał takie wyróżnienie!

Dziś stała się rzecz historyczna dla Roberta Lewandowskiego. Jako pierwszy w dziejach reprezentant Polski odebrał Złotego Buta. Nagroda ta przyznawana jest dla najlepszych strzelców europejskich rozgrywek ligowych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Złoty But to nagroda przyznawana dla najlepszego strzelca spośród wszystkich najwyższych europejskich lig zrzeszonych w UEFA. Dziś, jako pierwszy Polak w dziejach reprezentacji kraju, otrzymał go Robert Lewandowski. Kapitan Polski zdobył to wyróżnienie dzięki strzeleniu aż 41 bramek w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, w zaledwie 29 spotkaniach.

Uroczyste przyznanie nagrody miało miejsce w klubowym muzeum Bayernu na Allianz Arenie. Na początku prezes klubu przedstawił wszystkie sukcesy i rekordy Roberta Lewandowskiego, następnie nagroda wylądowała w rękach strzelca.

Warto podkreślić, że Lewandowski pobił legendarny rekord Gerda Muellera. Jest także najstarszym w historii zdobywcą Złotego Buta. Poprzednim rekordzistą był Leo Messi. Robert Lewandowski był już blisko zdobycia tego wyróżnienia w sezonie 2019/2020, kiedy zdobył 34 gole, ale wyprzedził go wtedy Lazio Cirro Immomibile.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c