Horror na koziej wyspie na Wiśle. 12 martwych kóz i owiec

Na tak zwanej owczej wyspie na Wiśle przy moście Gdańskim trwają prace strażaków, policji i obrońców zwierząt, gdzie ujawniono, że 12 kóz i owiec nie żyje. Wśród żywych chorych zwierząt leżą martwe.

Fot. Pixabay

„O godzinie 17.30 w niedzielę, policja dostawa wezwanie od inspektorów ochrony zwierząt. Dotyczyło on wycieńczonych i martwych zwierząt na wyspie, na wysokości mostu Gdańskiego” – mówi nam podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli 12 szkieletów kóz oraz kolejnych 30 skrajnie wychudzonych. Opiekun stwierdził, że właścicielem jest człowiek przebywający obecnie za granicą. Ma on podpisaną umowę na opiekę z m.st. Warszawa. Dzisiaj odbędą się kolejne oględziny z udziałem funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Warszawa VI.

60 owiec i kóz mieszkających nad Wisłą w okolicach mostu Gdańskiego jest częścią ekologicznego projektu warszawskiego ratusza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c