Horror sąsiedzki na Woli. Wziął nóż i dźgnął go trzy razy

Policjanci z Woli zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 62-latek miał zadać trzykrotnie cios nożem w okolicy klatki piersiowej i brzucha pokrzywdzonemu powodując obrażenia ciała, które zagrażały jego życiu.

Fot. Policja

W niedzielę po godzinie 23 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy mężczyznami. Jeden z nich miał zostać zraniony nożem. Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonego do szpitala z ranami kłutymi klatki piersiowej i brzucha, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc medyczna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, chodziło o konflikt sąsiedzki. W pewnym momencie mężczyzna zadał cios nożem pokrzywdzonemu i wrócił do mieszkania. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali Policję. Badanie alkomatem wykazało, że miał on dwa promile alkoholu w organizmie.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili materiał dowodowy. 62-latek był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz porządkowi publicznemu. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego i decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: kom. Marta Sulowska/mg


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c