Horror w Warszawie. Policjanci odkryli człowieka w bagażniku! Pomoc przyszła na czas

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby, obywatela Gruzji podejrzanego o zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy oraz Syryjczyka, podejrzanego o jej nielegalne przekroczenie. Obywatel Syrii dostał się do Polski poprzez Dubaj, Rosję i Białoruś. Z granicy zabrał go swoim samochodem Gruzin, który za 4500 dolarów miał go zawieźć do Niemiec. Obaj mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.’

Fot. Policja

Do zatrzymania kierowcy skody fabii przez śródmiejskich wywiadowców doszło w miniony czwartek na Wisłostradzie. Obywatel Gruzji poproszony o otwarcie bagażnika stwierdził, że mechanizm jest zepsuty i nie da się tego zrobić. Policjanci odsłonili więc roletę i zauważyli w środku skulonego, starszego mężczyznę. Sami otworzyli pokrywę i wydostali z wnętrza 55-latka.

Mężczyzna był w fatalnej kondycji psychofizycznej, miał drgawki, był osłabiony i odwodniony. Policjanci natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia. Po zbadaniu i podaniu wody 55-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji w celu wykonania dalszych czynności.

Policjanci zatrzymali także Gruzina, którego wersja o tym, jak obywatel Syrii znalazł się w jego bagażniku, znacząco odbiegała od tego, co zeznał 55-latek. Syryjczyk twierdzi, że w swoją drogę do Polski przebył poprzez Dubaj, Rosję i Białoruś. Wyjaśnieniem wszystkich wątpliwości związanych z tą sprawą zajmą się teraz śledczy.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, 26-letni przemytnik z Gruzji zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy innej osobie, a 55-letni obywatel Syrii, jej nielegalnego przekroczenia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje odpowiednio do 8 i do 2 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście, Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu osób na okres 3 miesięcy.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]