Huty stanęły. Budowa Mostu Łazienkowskiego zagrożona?

Z powodu upałów huty wytwarzające elementy potrzebne do konstrukcji Mostu Łazienkowskiego nie mogą pracować. Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy Bilfinger Infrastructure uspokaja, że jeżeli upały potrwają tylko kilka dni, termin oddania budowli do użytku pozostanie bez zmian.

Fot. Bilfinger Infrastructure

Fot. Bilfinger Infrastructure

Jak przyznaje rzecznik prasowy budowa jest trudna:

„Walczymy dalej, choć budowa jest bardzo trudna. Przeszkadzają nam nie tylko upał. Stara konstrukcja jest w gorszym stanie niż nam się wydawało. Gnie się i wygina w związku z czym prace muszą być przeprowadzane wyjątkowo ostrożnie.” Jak dodaje Mateusz Gdowski, huty poinformowały wykonawcę o chwilowych utrudnieniach: „Jeżeli upały potrwają tylko klika dni to żadnych opóźnień nie będzie i huty zdążą wytworzyć niezbędne elementy. Jeżeli będą trwały nadal, to Wisła wyschnie i nie będzie potrzebny nam most” – żartuje rzecznik.

Jak widać upały nie tylko w Warszawie sprawiają ogromne trudności. Pozostaje nam wierzyć, że szybko miną, a my trzymamy kciuki za Billfinger!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.