I linia metra pojedzie szybciej

Przy okazji otwarcia II linii metra, zapowiedziano przyspieszenie I linii z 60 do 80 km/h. Żeby to zrobić trzeba było jednak wymienić część sprzętu elektronicznego i przeprowadzić niezbędne testy. Wszystko wskazuje na to, że zbliżają się one do końca.

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

Obecnie trwają nocne testy, które pozwolą ocenić czy wszystko działa tak, jak powinno. Przyspieszenie składów pozwoli tez na zwiększenie ich liczby. Na I linii będzie więc kursować 36, a nie, jak dotychczas 33 pociągi.

Już w marcu wiceprezydent Jarosław Jóźwiak poinformował, że wymieniono system sterowania ruchem. Teraz trzeba zainstalować urządzenia, które będą mogły obsługiwać wspomniany system. Nie są to jednak czcze zapowiedzi, bowiem w nowy sprzęt wyposażono już 32 na 40 pociągów. Ma to na celu unifikacje obu linii metra. II linia od początku swego otwarcia jeździła z prędkością 80 km/h.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.