Ich łupem padło… 30 kilogramów ziemniaków

64-latkę i 38-latka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce. Matka wraz z synem włamali się do dostawczego samochodu, z którego dokonali kradzieży 30 kg ziemniaków o wartości 60 złotych. Właściciel pojazdu oprócz strat związanych z kradzieżą mienia, wycenił też straty powstałe w wyniku uszkodzenia pojazdu w kwocie 640 złotych. Kobieta i mężczyzna już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu o mniejszej wadze, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce patrolując teren miasta w godzinach nocnych zwrócili uwagę na dwie osoby, które na widok oznakowanego radiowozu starały się ukryć za stojącym na poboczu drogi dostawczym samochodem. Policjanci postanowili je wylegitymować i sprawdzić. Gdy mundurowi podjechali do samochodu zauważyli otwarte drzwi boczne części ładunkowej oraz rozsypane ziemniaki i łubianki. Mężczyzna stojący przy samochodzie trzymał dużą torbę, kobieta ukrywała coś pod kurtką. Przedmiotem tym okazała się „metalowa łapka”. Oboje nie byli racjonalnie wytłumaczyć, co robią przy samochodzie oraz skąd w torbie mężczyzny znalazły się ziemniaki.

Podejrzewając, że 38-latek oraz jego 64-letnia matka mogli dokonać włamania do samochodu i kradzieży mienia policjanci podjęli decyzję o ich zatrzymaniu. Właściciel pojazdu oszacował wartość skradzionych ziemniaków na kwotę 60 złotych, straty powstałe w wyniku uszkodzenia pojazdu wycenił na 640 złotych.

Funkcjonariusze już przesłuchali kobietę i mężczyznę, oboje usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem mniejszej wagi, za co może im grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.