Igor M. oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

41-letni Igor M. pseudonim „Patyk” został oskarżony o zabójstwo generała Marka Papały, komendanta głównego policji w Warszawie. Wraz z nim na ławie oskarżonych zasiądzie sześc innych osób.

Zdaniem łódzkiej prokuratury Marek Papała był przypadkową ofiarą gangu złodziei samochodów. chcieli oni ukraść auto należące go generała, ale najprawdopodobniej nie wiedzieli kim on jest. Śledczy uznali ponadto, iż nie ma dowodów na to, że zabójstwo zostało komukolwiek zlecone.

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi skierowała w poniedziałek akt oskarżenia w tej głośnej sprawie do Sądu Okręgowego w Warszawie – poinformował PAP rzecznik łódzkiej prokuratury apelacyjnej Jarosław Szubert.

W 2009 roku warszawska prokuratura oddała śledztwo prokuraturze w Łodzi. Przełom w sprawie nastąpił w 2011 roku, kiedy członek gangu, Robert P. powiedział, że będzie zeznawał w zamian za przyznanie mu statusu świadka koronnego. Prokuratura się na to zgodziła.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.