Ikea interweniuje w sprawie zasłaniania ust i nosa w sklepach

W tym miesiącu weszło rozporządzenie Rady Ministrów, które przedłużyło obowiązek zakrywania ust i nosa w sklepach. Pozwoliło też placówkom mieć możliwość zwrócenia uwagi i wyproszenia osób, które nie zastosują się do nakazu. 

 

Fot. Shutterstock

Ikea nawiązała do do wymogów i sama przestrzegła jeszcze raz na swoim portalu społecznościowym i stronie internetowej aby klienci pamiętali o obowiązku zakrywania ust i nosa.

„Drodzy Klienci, informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. zasłanianie ust i nosa na terenie sklepu IKEA jest obowiązkowe. Osoby nie stosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie będą obsługiwane. Dbajmy o siebie nawzajem!”

-napisano w oświadczeniu.

Nie jest to pierwszy sklep, który zainterweniował w sprawie obowiązku zakrywania ust i nosa. Do sprawdzania obecności maseczek na twarzach poproszeni zostali też pracownicy między innymi Biedronki, Aldi czy Tesco.

Zwolnione z zakrywania ust i nosa są dzieci poniżej 4 roku życia, a także osoby, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą nosić maseczki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c