Ile nowych zakażeń? Adam Niedzielski informuje

Adam Niedzielski poinformował o liczbie nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Dziś odnotowano kolejny spadek. Nie oznacza to jednak, że wygrywamy walkę z pandemią. Ostatniej doby dużo osób zmarło z powodu COVID-19.

Fot. Warszawa w Pigułce

Szef resortu zdrowia poinformował w programie „Graffiti” w Polsat News, że ostatniej doby odnotowano 26 965 nowych zakażeń koronawirusem. Dodał, że to prawie taki sam wynik jak w ubiegłym tygodniu. Dużo osób jednak zmarło. Od wczoraj odnotowano 470 nowych zgonów.

Jak podkreśla Adam Niedzielski, minimalny spadek zakażeń nie oznacza jednak, że teraz liczba ta będzie regularnie spadać. Ważnym aspektem jest nowa odmiana koronawirusa. Minister dodał, że wariantu Omikron wciąż w Polsce nie zdiagnozowano.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 356 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 502 zgonach. Najwięcej zakażeń pojawiło się w województwie mazowieckim. Natomiast tydzień temu odnotowano 26 735 przypadków COVID-19. 421 osób zmarło.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c