Ile osób od jutra będzie mogło wejść do kościoła?

Od jutra zmieniają się limity osób, które jednorazowo będą mogły wejść do kościoła i uczestniczyć w mszach świętych. W których placówkach w Warszawie wejdzie najwięcej osób?

Fot. Shutterstock / Pixabay

Od soboty wchodzą nowe obostrzenia, które dotkną również kościół. Zgodnie z nowymi wytycznymi, na jedną osobę uczestniczącą w mszy świętej potrzeba będzie 15 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w zależności od wielkości kościoła, będzie mogła wejść do niego różna liczba wiernych.

Jak informuje PAP, najwięcej osób będzie mogło jednorazowo uczestniczyć w mszach w Świątyni Bożej Opatrzności, która mieści się w dzielnicy Wilanów. Tam limit będzie wynosił aż 245 osób. Następnym tak dużym miejscem jest kościół Wszystkich Świętych na placu Grzybowskim, w którym będzie mogło pojawić się 140 osób. W bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa limit to 130 wiernych.

Wsród najliczniejszej liczby wiernych przychodzących do kościoła jest placówka Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła na Grochowie. Tam jednak jednorazowo będzie mogło wejść 85 osób w górnej części i 33 osoby w dolnej. Najmniej, bo tylko 5 osób w bocznej kaplicy będzie mogło przyjść na nabożeństwa do kościoła Najświętszego Sakramentu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c