Ile osób zdało maturę? CKE podaje statystyki!

Pojawiły się ostateczne dane dotyczące egzaminów maturalnych, które odbyły się w 2021 roku. Świadectwo dojrzałości uzyskało 83% tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Według ostatecznych danych CKE, tym roku świadectwo dojrzałości uzyskało 83 procent uczniów. Wyniki dotyczą zarówno sesji głównej majowej, jak i dodatkowej czerwcowej oraz poprawkowej w sierpniu. Z informacji, które przekazano w lipcu, po maturze majowej, wynik był nieco niższy, bo tylko 74,5% maturzystów uzyskało świadectwo dojrzałości.

Jak poszły poszczególne przedmioty? Egzamin pisemny z języka polskiego zdało 95 procent tegorocznych maturzystów, z matematyki było to 84 procent, a angielskiego, który najchętniej był wybieranym językiem obcym – 95 procent.

W porównaniu z ubiegłym rokiem również jest trochę lepiej. W 2020 roku maturę zdało 81,8 procent abiturientów. Wcześniej, w sierpniu 2020 roku informowano o 74%, a prawo do poprawki egzaminu miało wówczas ponad 17% maturzystów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c