Ile osób zgłosiło się na szczepienia? Michał Dworczyk odpowiada

Od północy ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 grupy pierwszej. Szef Kancelarii Premiera poinformował ile osób do tej pory zarejestrowało się na szczepienia. 

Fot. Pixabay

Dziś przed południem szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przekazał najnowsze informacje dotyczące procesu szczepień w Polsce. Poinformował, że w ciągu pierwszych 90 minut na infolinię zadzwoniło ponad 84 tysiące osób, a w ciągu pierwszej godziny było ponad 10 milionów odsłon strony, na której można się zarejestrować.

Polacy na tę chwilę przesłali prawie pół miliona zgłoszeń, z czego 377 tysięcy zostało już potwierdzone. Pełnomocnik rządu ds. szczepień dodał, że zarejestrowało się 127 796 seniorów powyżej 80 roku życia.

„Do północy w czwartek terminy szczepień w centralnym kalendarzu wprowadziło 4 787 punktów w całej Polsce, dla tych punktów uruchomiono rejestrację. Wystawiono ponad 1,5 mln terminów od 25 stycznia do końca marca.”

-dodał Michał Dworczyk.

Od dziś na szczepienia mogą zapisywać się osoby, które skończyły 80 lat, natomiast za tydzień ruszą zapisy osób, które są powyżej 70 roku życia. Szczepienia seniorów mają rozpocząć się 25 stycznia. Zarejestrować można się przed internet, telefonicznie, korzystając ze specjalnej infolinii lub w punkcie szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c