Ile potrwa odbudowa stanu polskiej gospodarki? Wicepremier odpowiedziała

Wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz dokonała oceny stanu polskiej gospodarki i zapowiedziała, ile potrzeba czasu na powrót do stanu sprzed obostrzeń epidemicznych.

Zdaniem Minister Rozwoju, jest wielce prawdopodobne, że polska gospodarka powróci do poziomu sprzed pandemii w ciągu najbliższych dwóch lat.

Jak zaznacza Emilewicz, Polska na tle innych państw członkowskich UE może poszczycić się najmniej dotkliwymi zmianami w gospodarce. Stąd też – zdaniem minister – kryzys spowodowany obecnością koronawirusa nie powinien być mocno odczuwalny, a nasz kraj ma szansę wrócić do szybkiego rozwoju.

Jak dodała wicepremier, dane i odczucia ministerialne potwierdzają statystyki zaprezentowane przez Komisję Europejską. Komisja oszacowała, że w roku bieżącym polskie PKB odnotuje spadek na poziomie 4,3%, a w przyszłym roku można spodziewać się wzrostu o 4,1%.

W związku z zahamowaniem gospodarczym i utrudnieniami na czas epidemii, szacuje się, że rzeczywisty wymiar strat wynosi około 2 miliardy złotych dziennie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c