Ile ślubów odbyło się w 2020 roku w Warszawie? Podano dane!

Urząd Stanu Cywilnego przekazał dane dotyczące liczby ślubów w 2020 roku. W porównaniu z 2019 ich liczba spadła o jedną czwartą. Więcej osób decydowało się też na śluby cywilne niż zawierane przed ołtarzem w kościele. 

Fot. Shutterstock

W 2020 roku, głównie ze względu na pandemię COVID-19, wiele ślubów musiało zostać odłożonych bądź nawet odwołanych. Jednak niektórzy zdecydowali się na realizację ceremonii pomimo rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Uroczystości odbywały się zgodnie z limitem obowiązującym w danej części kraju, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Urząd Stanu Cywilnego przekazał PAP szczegółowe dane dotyczące zawieranych ślubów. Wynika z nich, że w samej stolicy od marca 2020 roku zawarto łącznie 4220 ślubów kościelnych i cywilnych. Jest to o jedną czwartą mniej niż w roku 2019. Najwięcej osób decydowało się na ślub cywilny, było ich 2441. Natomiast tzw. związków konkordatowych było w tym roku 1779.

Najmniej uroczystości zawierano kiedy wybuchła pandemia. W marcu 2020 roku na ślub zdecydowało się jedynie 205 par. Jak jednak wiadomo, najczęściej uroczystości zaślubin odbywają się latem. W 2020 większość młodych wybrało wrzesień. To w tym miesiącu odbyło się najwięcej ślubów, bo łącznie 813.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c