Ilu chorych w Szpitalu Południowym to osoby niezaszczepione?

Czwarta fala koronawirusa coraz bardziej daje o sobie znać. Dziś odnotowano ponad 700 nowych przypadków. Również coraz więcej osób trafia do szpitali, większość z nich to osoby niezaszczepione. Ilu jest chorych w Szpitalu Południowym?

Fot. Shutterstock

Szpital Południowy to placówka, która od początku działalności przekształcona w tymczasowy szpital covidowy. Również podczas czwartej fali, która zbliża się wielkimi krokami, ma być on główną placówką covidową w Warszawie. Docelowo może tam przyjąć nawet 300 zakażonych koronawirusem pacjentów.

Jak to jednak wygląda teraz? Obecnie w Szpitalu Południowym jest 59 pacjentów z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu na wirusa SARS-CoV-2. Z nich aż 9 wymaga respiratorów. Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska dodała na Twitterze, że 85% osób podłączonych do respiratora to osoby niezaszczepione. Od 1 sierpnia do 10 września do urządzeń wspomagających oddychania podłączono 27 pacjentów, bez szczepień było 23 z nich.

W ostatnich dniach liczba przypadków zakażeń koronawirusem jest bardzo wysoka. Minionej doby zachorowało dodatkowe 722 osób. 4 osoby zmarły z powodu COVID-19, a 6 z powodu chorób współistniejących. Na kwarantannie w Polsce przebywa kilka tysięcy osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c