Ilu mieszkańców Warszawy jest w pełni zaszczepionych?

Prezydent Warszawy pochwalił się w mediach społecznościowych ilością mieszkanek i mieszkańców Warszawy, którzy są już w pełni zaszczepieni przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. „To najlepszy wynik wśród dużych miast w Polsce”-zaznaczył Rafał Trzaskowski.

Fot. Shutterstock

W Polsce wykonano już 36,977 milionów szczepień. Zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki przeciwko koronawirusowi jest niemal 20 milionów obywateli. Zdaniem ekspertów, to jednak wciąż jest za mało, aby mówić o odporności stadnej. A jak wygląda Warszawa na tle pozostałych miast? Rafał Trzaskowski pochwalił się tym w mediach społecznościowych.

Jak się okazuje, ponad 67 procent mieszkanek i mieszkańców Warszawy jest w pełni zaszczepionych. Prezydent miasta w swoim wpisie na Facebooku podkreślił, że jest to najlepszy wynik wśród dużych miast w Polsce. Podziękował obywatelom stolicy za odpowiedzialność, apelując też do niezaszczepionych, aby zdecydowali się na przyjęcie preparatu.

Od 24 września zostanie zwiększona lista osób uprawnionych do szczepienia trzecią dawką szczepionki na COVID-19. Możliwość przyjęcia dodatkowej szczepionki marki Pfizer po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia będą miały wszystkie osoby powyżej 50 roku życia. Jeśli osoba przyjęła szczepionkę należącą do innego koncernu, również może zaszczepić się Pfizerem w ramach dawki przypominającej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c