Ilu Polaków jest już w pełni zaszczepionych?

Na całym świecie pandemia wciąż trwa. Choć przypadków zakażeń jest coraz mniej, wciąż nie każdy zdecydował się na przyjęcie szczepionki na COVID-19. Ilu Polaków jest już w pełni zaszczepionych?

Fot. Pixabay

Pomimo, że pandemia wciąż trwa to coraz więcej osób nauczyło się z nią żyć i wraca do życia przed pojawieniem się koronawirusa. Wiele od razu kiedy pojawiły się szczepionki przeciwko COVID-19, od razu zapisała się na szczepienia, które ruszyły w grudniu ubiegłego roku. Jednak nie wszyscy. Część Polaków wcale nie chce się szczepić. Jak wyglądają statystki?

Jak przekazano na rządowych stronach internetowych, w tej chwili w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 jest 18 927 433 osób. Oni otrzymali już dwie dawki preparatu Pfizer, Moderna lub AstraZeneca lub jedną dawkę Johnson&Johnson. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciwko COVID-19 wynosi 36 485 044.

Od 27 grudnia 2020 roku zgłoszono prawie 15 tysięcy niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jednak były to głównie bardzo łagodne, niewymagające hospitalizacji przypadki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c