IMGW ostrzega! Na Mazowszu wciąż obowiązują alerty!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przekroczeniem stanów alarmowych w rzekach na Mazowszu i przypomina, że wciąż obowiązują alerty drugiego stopnia. Chodzi przede wszystkim o Wisłę, Liwiec i Narew.

Fot. Warszawa w Pigułce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przypomina, że cały czas poziom wód w rzekach na Mazowszu jest bardzo niepokojący. Szczególnie, że w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z intensywnymi opadami. Dodatkowo, w związku z kolejnymi zapowiadanymi opadami deszczu, które przewiduje się w regionie, prognozowany jest także wzrost poziomu wód powyżej stanów ostrzegawczych.

IMGW zaznacza, że wciąż obowiązują alerty drugiego stopnia. Dotyczą one między innymi dolnej Narwi w rejonie Ostrołęki, Wisły w rejonie Płocka, Liwca w rejonie Siedlec oraz Pilicy i Radomki w rejonie Radomia. Wydano również alert trzeciego stopnia dla zlewni Baryczy, gdzie w związku ze spływem wód opadowych prognozowane są dalsze wzrosty stanów wody.

Ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia informują o wezbraniu z przekroczeniem stanów alarmowych. Jeśli chodzi o alerty hydrologiczne drugiego stopnia, one natomiast informują o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. W obu przypadkach należy jednak zachować szczególną ostrożność.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c