IMGW ostrzega! Zima wraca na Mazowsze!

Już wczoraj spadł w Warszawie pierwszy po tygodniowej przerwie śnieg. Ale jak się okazuje, zima zostanie z nami nieco dłużej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W tym roku zima nie odpuszcza. Od wczorajszych godzin popołudniowych w wielu częściach miasta znów spadł śnieg i śnieg z deszczem. Według zapowiedzi synoptyków, dziś również pojawią się opady. W pierwszych miejscach na Mazowszu wystąpić mogą już od 11:00.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dla północnych i zachodnich powiatów województwa mazowieckiego. Alert pierwszego stopnia dotyczy między innymi Płocka, Ostrołęki, Ciechanowa i powiatu warszawskiego zachodniego. Mogą wystąpić utrudnienia na drogach. IMGW apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.

Niestety, w najbliższych dniach ocieplenia nie będzie. Dziś temperatura maksymalnie wzrośnie do 5 stopni Celsjusza. Na ocieplenie poczekamy do początku kalendarzowej wiosny. Ale jak uspokajają synoptycy, z prognoz długoterminowych wynika, że to już ostatnie uderzenie zimy w tym roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c