IMGW wydaje ostrzeżenia dla ośmiu województw!

Dziś już w całej Polsce odczujemy znaczne ochłodzenie. Pojawia się także opady deszczu, a nawet lokalne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dla ośmiu województw.

Fot. Łukasz Michalik

Końcówka kalendarzowego lata nie będzie ani trochę go przypominać. Już od dziś odczujemy dużo chłodniejszą temperaturę. Lokalne słupki rtęci nie przekroczą 15 stopni Celsjusza. Niebo jest i będzie zachmurzone, ale również pojawią się opady deszczu, a nawet burze. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dla ośmiu województw.

Szczególnie źle będzie na północy, południu i w południowo-wschodniej Polsce. Alerty dla Mazowsza obowiązują do jutrzejszego poranka. Prognozowane sumy opadów wynoszą od 30 mm do 45 mm. Wszystko za sprawą zimnego frontu atmosferycznego, który właśnie dotarł nad Polskę.

Nie wiadomo jak długo taka pogoda się utrzyma. Jak podkreślają synoptycy, z zimnem, deszczem i mgłami będziemy mieli do czynienia jeszcze przez co najmniej kilka najbliższych dni. Eksperci porównują pogodę do tej, która zazwyczaj występuje w listopadzie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c