IMGW wydaje ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa mazowieckiego!

Dziś w całej Polsce będzie mocno wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w województwie mazowieckim. Spadnie także temperatura. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W czwartek Polska znajdzie się w zasięgu głębokiej zatoki niskiego ciśnienia, która z frontem chłodnego powietrza będzie przesuwać się z zachodu na wschód kraju. W związku z tym na terenie całego kraju pojawią się deszcze i silny wiatr.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed silnym wiatrem również w województwie mazowieckim. Wiać będzie średnio z prędkością od 25 do 40 km/h, w porywach do nawet 80! Temperatura na Mazowszu wyniesie około 18 stopni Celsjusza, jednak przez wiatr będziemy mieć wrażenie, że jest dużo chłodniej. Według zapowiedzi synoptyków, jutro pogoda się nieco poprawi. Wiatr pozostanie, jednak nie będzie konieczności wydawania alertów.

W przypadku pierwszego stopnia ostrzeżenia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą być one zagrożeniem dla zdrowia i życia. Dlatego warto zabezpieczyć ogródki czy balkony, by wiatr niczego nie porwał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c